Мала за чаєм з другом в Ляйпціґу цікаву розмову про глобалізацію. Можна сказати, фантазували до чого призведе цей процес. Нафантазували багато і не дофантазували.
Перше і незаперечно-очевидне це те, що глобалізацію не спинити. Я також вважаю, що зітруться національні відмінності. Думала, що взагалі буде одна єдина нація, змішана тобто, але друг мене “спинив”, бо мало хто захоче жити у пустелі чи десь далеко на півночі, де завжди холодно. Мабуть таки, найбільш глобалізованими будуть європейські та “проєвропейські” країни, які є найбільш розвинені чи там найбільш сприятливі умови для життя.
Люди так міцно, з усіх сил намагаються втримати, ні не чоловіка, як підказує мені планшет, а свою національну ідентичність. Але, чомусь, люди забули про легенду з Вавилонською вежею. Легенда гласить, що колись була одна нація і єдина мова, але люди були покарані за те, що захотіли побудувати вежу, щоб дістатися до Бога (чи найвищу у світі, не суттєво). Їх було покарано за гординю, розділивши мову, тобто створивши різні мови, щоби вони не розуміли одне одного і, відповідно, не могли завершити будівництво вежі.
Якщо так подумати, то, якщо всі будуть знати мову одне одного і не буде національних розбіжностей, то це, по ідеї, припинить війни. Буде одна нація, одна мова, не буде кордонів (так, у моїй глобалізованій утопії немає кордонів), то людьми, як масою, буде складніше маніпулювати. Оскільки глобалізація передбачає також і вільний доступ до інформації про світ, то людям вже не можна буде так просто навішати лапшу типу “сусід – ворог і наша матінка-земля у небезпеці. Треба захистити братів-сестер-батьків”. Такий трюк не пройде, бо сусіди і є брати-сестри-батьки, хоч вони і живуть далеко. (Ну, ок, мені хочеться вірити, що людям набридне воювати і захочеться пожити в мирі хоч трохи.)
Але де створюється утопія, там і починається антиутопія. Проте це – вже інша історія, яку я якось ще розповім.
Вирішила написати це, бо дуже цікава думка читачів (якщо такі є) до чого на вашу думку призведе глобалізація? З чим ви погоджуєтеся, з чим ні?