http://femunity.livejournal.com/22076.html 52 вражаючих фотографій жінок. Там бракує ще кількох жінок – Марії Монтессорі (перша жінка-лікар, а згодом педагог-новатор) та жінок альпіністок (не пам’ятаю вже деталей хто до чого)
Сильні фото! Особливо вразили фото дівчаток 15 і 17 років, які вже у такому юному віці взяли до рук зброю, щоби захищати батьківщину.. Згадалася одразу ж моя 16-тирічна подруга, ще школярка…
І ще вразила кількість фотографій робочих жінок. Нещодавно якраз була на лекції про жіночність від засновниці центру “Афродіта”. Вона якраз розповідала, що жінки стали такими “мужніми” у часи війни – пішли на роботу зовсім не жіночу. У них не було вибору, хтось же мусив годувати сім’ю коли чоловіки воювали (типу за свободу)! Так тривало кілька поколінь. Наші прабабці навчилися так жити і так навчили жити наших мамів у часи СССР, коли просто потрібна була робоча сила. Наші жінки звикли покладатися тільки на себе. Звикли тягати важкезні торби з продуктами після складного 8-ми годинного робочого дня на заводі, потім готувати їсти на все сімейство, прибирати за всім сімейством.

Думаю, жінкам пора повертатися додому і довірити(ся) “брудну” роботу своїм чоловікам, інакше вони ніколи не стануть чоловіками. Пора вже цим речам стати на свої місця. Проте, це не означає, що жінка повинна сидіти вдома без освіти і бути нянькою-домогосподаркою і коханкою, коротше, задовільняти чоловіка.

У ті нелегкі часи жінки нарешті усвідомили свою силу. Саме тоді ж і зародився фемінізм, емансипація, боротьба за рівність прав жінок і чоловіків з усіма їх наслідками. Рівність прав чоловіків і жінок не означає, що чоловіки тепер можуть розслабитися, валятися на дивані перед телевізором/сидіти у соцмережах за компом, а жінка повинна іти на роботу, бо чоловік ні на що не пригодний. Таке стається бо жінка перестає бути жінкою, забирає на себе обов’язки чоловіка. Рівність прав означає, що жінка має право на освіту. Вона має право, якщо хоче, займатися важкими фізичними роботами, так само і важкими інтелектуальними роботами (хоча, перше не рекомендується). Рівність прав означає, що жінка не зобов’язана носити паранжу, але може її носити, якщо сама вважає за потрібне, сама хоче. Рівність прав означає, що жінка, якщо хоче, то має право будувати кар’єру, бути директором великої компанії. Жінка не зобов’язана виходити заміж і народжувати дітей тільки тому, що так треба, тому що батьки її хочуть бавити внуків (нехай усиновлять дитину).

З іншої сторони, чоловік має таке ж саме право на вияв емоцій (як і жінка) і не бути звинуваченим у тому, що він “як баба” (дебільний термін, дуже грубий і попахує жонофобством і, відповідно, слабкістю чоловіка). Проте, інколи сама ловлю себе на думці, що мені незвично, коли чоловік проявляє більше емоцій, ніж чоловіки проявляють зазвичай. Хоча, це лиш означає, що він – психологічно здорова людина і ризик “впадіння” ним у дипресію чи самогубства суттєво знижуєтся.

Дівчата не повинні кидати футбол чи інший вид спорту тільки тому, що він “нежіночий”. Головне пам’ятати, що вона – Жінка і поза спортивним полем поводитися відповідно. Думаю, нам слід навчитися більше довіряти своїм чоловікам, тоді вони будуть чоловіками, а ми жінками. Буде гармонія, буде і любов, і щастя з усіма наслідками.

https://www.facebook.com/julia.venture.3/posts/763473973719363 тут подруга запостила промову Емми Уотсон стосовно рівності прав жінок і чоловіків. Емма була послом ООН. Пост з купою коментів, у т.ч. моїми

П. С. Ні цей пост, ні мої коменти на фейсбуці не претендують на об’єктивність. Тому, якщо у когось інша думка, то висловлюйте її, не бійтеся

П.П.С. Тут я зачіпаю інші важливі для мене теми такі як діти-сироти, любов-щастя, стосунки чоловіка і жінки, війна. Як буде щось, що сильно схвилює душу і зачіпить одну з цих тему, то зроблю пост

0 thoughts on “Жінка/Onna/Mujer/Woman/Kobieta/Frau

  1. Добре зауваження про емоційність.

    Цікаво знати, а який смисл ти вкладаєш в слова “стати чоловіком” чи “бути справжнім чоловіком”? Чим справжня жінка відрізняється від справжнього чоловіка?

    Також цікаво, чому варто повертатися додому, якщо, як ти сама пишеш, вид роботи має бути вільним вибором кожної жінки (додам — людини, незалежно від статі). Можливо, краще подумати про те, щоб позбутися “брудних” робот взагалі? Інакше навіщо тоді існують технології та наука?

  2. Довго ж я думала над відповіддю на перше питання – “хто такий справжній чоловік? Чи справжня жінка?”… а я справді думала весь цей час…

    Сьогодні вирішила підготувати урок про Міжнародний Жень Жінок – нарила дофіга відяшок на цю тему. І натрапила на tedx де чоловіки розповідають свою історію сексуального насильства у дитинстві. Вони кажуть, що 1 з 6 хлопчиків це пережив(ають) і 1 з 5 дівчаток (я у т.ч., як недавно виявилось). Не перевіряла статистику, але чомусь мені здається, що це дуже близько до правди. Але питання – скільки з них про це говорить порівняно з жінками-дівчатками? Чоловіки від патріархату страждають не менше, якщо не більше за жінок. Але вони не мають права про це сказати. Мій світ перевернувся…

    Може нам треба боротися не за права жінок, а за право бути собою, право на вразливість і щирість? Жінки не мають права на силу, а чоловіки не мають права на слабкість. Колишній поліцейський розповідав, що чоловіки теж дуже часто страждають від домашнього насильства, яке є частіше емоційним (бо жінки, зазвичай, бояться вдарити фізично).

    На разі я дійшла висновку щодо твого питання, що на це питання нема відповіді. Все чим і ким ми є робить нас чоловіком чи жінкою. Ми люди, вид істоти homo sapiens і все, що ми робимо є людським. Питати “хто такий справжній чоловік? Чи жінка?” – все-одно що питати “хто такі справжні люди?”

    Що ми робимо одне з одним?! Навіщо ми це робимо?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *