Нарешті ми в Одесі! Велокомп’ютер показує страшні цифри – 2200 км… такі ж як і бессарабська гостинність та вітри Буджацьких (Бессарабських) степів. У буквальному значенні цього слова.

Останні кілька днів ми з Мікою відчували страшенну втому від людей. Нам дуже хотілося розкласти свою палатку десь в полі чи на березі озера, щоби нікому не розказувати стопіцотий раз хто ми, як ми тут опинилися і куди прямуємо далі. Але коли ми питалися чи можна в полі розкласти намет, нас запрошували додому і годували смачно та ситно, а до того душ давали і їжу з собою на обід. Ще нам, особливо мені, набридли помічники, які рвуться допомагати з поломкою велосипедів, підказувати який маршрут нам краще вибрати (тут особливо дратувався Міка, бо він розглянув всі можливі варіанти і зрозумів, що, по-суті, різниця невелика, крім того, часто люди не розуміють – що погано для автомобілів, зазвичай добре для велосипедів і навпаки), хочуть дати нам 2 кілограми помідорів, кілограм винограду, 2 літра вина чи три кавуна (хай і вдвічі менші, ніж зазвичай). Або ж дають нам поради про те як мати стосунки з богом, щоби покращити наші романтичні стосунки знаючи, що ми нерелігійні і навіть не поцікавившись чому. І відмовити складно, бо не хочеться образити людей, які до нас з добром. Крім того, пиріжки з бринзою такі добрі і в душі можна нормально відчухатися (зазвичай ми миємося з пляшок і 1 літром сильно багато не відчухаєш). Але це вже реально набридає, коли люди не розуміють, що нам дуже незручно це все тягнути, не зважаючи на наявність сумок, і наполягають, ще й інколи кажуть “Нічого, щось придумаєте” звучить як “Нас це не обходить. Наше діло запропонувати, ваше діло прийняти.” Інколи приходиться говорити “Ні, дякую, нам не треба” з агресією, щоби відмовитися від їх щедрості.

А до всього, Міка вважає нас послами-представниками в першу чергу велотуристів, а далі мандрівників загалом, мешканців Західної України та бразильців чи іноземців загалом (у його випадку). Він завжди намагається бути дуже ввівчливим та уважним до людей, щоби до інших мандрівників ставилися не гірше ніж до нас. Інколи навіть занадто ввівчливим, як на мене і деяких людей, які вважають, що йому це перейде ще через якийсь час подорожі в Україні 🙂 Але на щастя, не всі такі – трапляються інколи люди, які розуміють, що нам в напряг приймати їх дари.До всього, ми не досипали через комарів чи незручні ліжка. Загалом, в Бессарабії ми ночували в наметі 1 чи 2 рази, а готували їсти десь стільки ж. Ніколи б не подумала, що втомлюся від гостинності… Ми втомилися від людей, бо їх шукали і уважно слухали їх історії . Мабуть, для такого проекту як ми собі придумали у Бессарабії, треба більше часу в готелях і може якісь практики, щоби краще відновлювати енергію. Я, звісно, екстраверт і обожнюю спілкуватися з людьми, але, як кажуть поляки co zabardzo, to niezdrovo – коли забагато, то шкідливо.

Що ж, сподіваюся за 4 дні в Одесі ми трохи відновимо енергію і надалі будемо менше шукати людей.А щодо вітрів – то вони тут реально страшні. Буває мало не падаю від них і вони дуже тормозять. Часто по рівному асфальті ми ледве набираємо 10 км/год. До всього доброго, я тепер простуджена. Загалом, за всі 2+ місяці ми мали попутний мабуть тільки один раз – а так то зазвичай бічний, або в лице.

Пригод як таких більше не траплялося, крім того, що колеса спускали і в передній камері ми так і не знайшли проблему. І мене це просто вибішувало. Може я би так не злилася на людей, якби з колесами було все в порядку. Та і вони би тоді не рвалися нам так допомагати. А ще мені запропонували стати завучем у крутезній державній школі. У с. Лиман є молодий директор Олександр Федоров, який хоче щоби у їхньому селі було добре жити і активно працює у цьому напрямку. У них є новенький будинок для молодих спеціалістів у будь якій потрібній громаді галузі, який вони надають безкоштовно. Крім того, він хоче, щоби до них приїжджали групи велотуристів (Велотуристам увага тут!) – школа надасть екскурсію по регіону, харчування в їдальні, новенькі та чистенькі душ і туалети та місце для наметів. Там же я познайомилася з вчителькою літератури, яка ніколи не підвищила голос на дітей, але її всі любили та поважали, як і її предмет. Так освіжаюче було поговорити про літературу з людиною, яка розуміє! Мені захотілося там залишитися, щоби слухати її і працювати з п. Олександром.

 

Ось кілька більш випадкових, але не менш цікавих фото. Тицяйте на фото, щоби почитати про що вони:

 

 

20190821_1116013777507512465008338.jpg
Тузлівський лиман – ми думали ночувати там, але я побоялася комарів, тому ми, зрештою, зупинилися у попередньому селі. Я про це потім шкодувала дуже, бо на цьому лимані я не бачила ні душі, а озеро виглядає дуже чистим
img_20190815_1617233233324120748681005.jpg
Вервеця старовірів, або старообрядників (як вони себе називають). Старовіри це – російські доправославні християни, які не захотіли хреститися по-новому. Через це вони втекли по воді з Поволжжя аж у Бессарабію, де заснували м. Вилкове, зараз відоме як Українська Венеція. Їх ще називають липованами. Різниця між ними і православними у деталях, через що мені ця вся історія видається абсурдною.
20190821_1828503972476737903673470.jpg
доїдаємо кавун на обід і наближаємося до Одеси, нарешті

На цьому все на сьогодні. До нових зустрічей. Дякую, що читаєте! Питайте, робіть репост у соцмережах та підписуйтеся (кнопочка follow внизу). Спамити не буду – тільки мої пости будуть приходити. А якщо хочете особистого спілкування – пишіть на [email protected]

7 thoughts on “День # 72-75. Одеса

  1. Теж скоро збираюся до Одеси. Але не на велосипеді. Знав, що наші люди мають в собі цей елемент гостинності, але ніколи б не подумав, що він може бути аж таким нав’язливим. Дякую за розповідь!

    1. Якщо збираєшся до Одеси, піди на Скалрдром- пляж біля санаторію Чкалова і біля нудистського пляжу. Там каміння, мало людей і тому чиста вода. Або ж краще десь у передмістя Одеси – там може бути пісок і чисто

      1. За пораду дякую, але я в Одесі провів третину дитинства, тому знаю багато варіантів пляжів з відповідними рівнями чистоти пісочку ?

        1. Прошу, тобто, нема за що 🙂 цей пляж кам’янистий, не з піском, і маловідомий. А вода там чистесенька і дуже красиве дно має

  2. Ваші розповіді – цілковите спростування думки, що в Україні все погано, люди бідні і злі. Чесно, коли читаю, то не можу позбутися, що ви мандруєте ситою Західною Європою, а не знедоленою ненькою))
    Якщо серйозно, то я й справді вражений, наскільки вам багато уваги та інших речей приділяють місцеві. Не інакше, як їх примагнічує якась ваша внутрішня сила. Мабуть ти дуже великий екстраверт, і я тобі по білому заздрю. Ми теж чимало мандрували пішки та велосипедами в різних кінцях України, то нам ніщо не заважало щораз ночувати у власному наметі і самим готувати їжу. Просто ми не дуже прагнули контактів (таке для нас інтровертів не рідкість) і місцеві обмежувалися куцими вітаннями і кількома питаннями чи словами. Мабуть це тому, що для мене мандрівки – це в першу чергу спосіб зблизитися з природою, зазирнути в себе, тому зі спілкуванням не дуже виходить. Хоча, визнаю, знайомства і розмови з місцевими збагачують подорож тим, брак якого не надолужити нічим.

    1. Не треба заздрити мені тому що я екстраверт. Міка, до речі, інтроверт великий на стільки, на скільки ж я екстраверт. І це буває спричиняє конфлікти. Крім того, ми шукали людей, ми були відкритими до спілкування і люди це відчували

  3. Хто хоче фотомагніт з бюстом Пушкіна з м. Болград у подарунок?

    У Болграді є парк Пушкіна, у якому стоїть той самий “Дуб у Лукомор’я”. Катерина колись вигнала Пушкіна в Болград, де він жив і тусувався, а потім поїхав з циганським табором по Бессарабії кататися. Парк дуже симпатичний, з виходом на озеро з пляжем, з місцями для поцілунків. Коротше, рекомендую відвідати Болград! Там є ще дуже багато історії і з ІІ св.в., і з війни турками. Взагалі, це місто болгарів і генерала (чи полковника) Інзова – покровителя переселенців у Бессарабію
    Пишіть на мейл поштову адресу, якщо зацікавило.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *