Нещодавно я проводила майстер-клас про екологічне життя. На основі своєї презентації я вирішила написати статтю. Суть презентації і цієї статті у тому, щоби дати ідеї того як кожен може жити більш екологічно. Але оскільки, маю багато чого розповісти, то я розділила на дві статті. У першій я розповім про наслідки забруднення, а у другій статті, я розповім що можна з цим зробити.

Перед тим, як говорити про важливість, треба зрозуміти що таке екологічне життя? Для кожного це поняття може мати різне значення, тому задайте собі це питання до того, як ви почнете далі читати. Що для мене означає екологічний спосіб життя?

Особисто для мене це –  першим ділом, споживати менше, а загалом це – звісно ж, дбати про природу та своє здоров’я. Зрештою, ці речі взаємопов’язані. Основне тут, все-таки – усвідомлений спосіб життя, усвідомлене споживацтво. Це розуміти, що мої дії мають наслідок не тільки для моїх сусідів, пінгвінів у Антарктиці і далеких нащадків, але й для мене, для дітей, яких я навчаю. Мої, наші дії впливають на нас тут і зараз, не тільки через 50-100 років.

Ось що з цього приводу каже вікіпедія:

Стиль життя, який намагається зменшити використання суспільством або індивідуумом природних ресурсів Землі, а також особистих ресурсів. Практики цього способу життя часто намагаються зменшити свій вуглецевий слід змінюючи свої засоби пересування, споживання енергії та / або дієту. Вони прагнуть жити способами, які узгоджуються зі сталістю, природно збалансованими і шанобливими симбіотичними відносинами людства з природною екологією Землі.

Далі, слід зрозуміти навіщо вести такий спосіб життя. Чому на вашу думку це потрібно? А може і не потрібно?

once-you-awake-the-weather-is-crazy-yeah-tte-weather-18653863
Мені особисто, боляче усвідомлювати той факт, що ми буквально перетворюємо наш дім на смітник, боляче бачити наслідки нашої бездумної життєдіяльності. Я розумію і бачу, що це впливає на моє здоров’я і здоров’я інших людей зараз. Бачу як страждають тварини від нашої діяльності – багатьох вбивають, дехто гине від сміття, або все життя страждає. Також я вірю, що змінивши свої споживацькі звички, я одна можу мати вплив на довкілля. Знаю, що багато людей вважає, що вони одні чи невеликою купкою не можуть нічого змінити. Але я особисто вірю, що зміни починаються з мене. Я не можу змінити увесь світ, але я можу змінити себе і сподіватися, що таким чином я надихну на зміни інших (що, в принципі, мені і вдається час від часу).

То ж чому нам так конче необхідно дбати про довкілля? Цей короткий мультфільм допоможе зрозуміти що відбувається.

Чому пластик шкідливий, чому необхідно зменшити використання одноразового пластику?

  • 8,3 млрд пластику було виготовлено відколи його було введено у 1950-х роках
  • 99% усього пластику, який колись був зроблений, все ще уснує у певній формі або вигляді.
  • До 2050 року може бути більше пластику, ніж риби в океані, зараз є більше пластику, ніж зірок в Чумацькому Шляху
  • Хімічні речовини, як BPA (Бісфенол А), можуть бути поглинуті людським тілом викликаючи діабет, рак і навіть змінюючи гормони та викликати безпліддя.

У цій статті наведено аж 20 фактів про пластик, його властивості та шкоду. На цьому ж сайті можете знайти більше інформації про забруднення довкілля.

Чи є шкідливим споживання м’яса та інших продуктів тваринного походження?

Вегетеріанство – окрема дуже велика і доволі спірна тема. Але якщо коротко, то проблема у тому, що до тварин часто ставляться як до предметів, які нічого не відчувають, а на їх утримання іде дуже багато природних ресурсів, особливо води. І те, що нам кажуть, що м’ясо обов’язково треба їсти – неправда, бо всі необхідні мікроелементи ми можемо отримати із молочних продуктів у поєднанні з бобовими. Я колись писала пост про здоров’я вегетеріанців та м’ясоїдів на основі дослідження, яке провели Американські вчені. Ось статті, де трішки детальніше пише про шкоду тваринництва для довкілля www.eco-live.com.ua та dw.com. Більше про це напишу якось окремо.

20190601_005842

Чим небезпечне забруднення повітря?

  • Викликає такі симптоми як пекучі очі і свербіж у горлі, а також дихальні проблеми та смерть.
  • Викликає респіраторні захворювання різної складності
  • Діти знаходяться у більшій небезпеці через їх менші тіла та легені.
    80% захворювань легенів викликані забрудненням від автомобілів, автобусів, вантажівок та інших транспортних засобів

Смоґ також може бути у містечках та селах, де домівки опалюють вугіллям та дровами.

Foggy Weather In Delhi/NCR
Загаловок статті “Смоґ в Індії знищує річний урожай”

Загалом, забруднення довкілля не так вбиває нас, як суттєво погіршує якість нашого життя, роблячи нас хворими. У цій статті описана шкода від побутових відходів та що з цим робити

Як я вже казала, екологічне життя це – про усвідомлене споживання. Деякі продукти нашої діяльності, чи швидше їх виготовлення, менше шкодять природі, навколишньому середовищу (хоча це теж, звісно), ніж шкодять іншим людям, які працюють на виробництві чи видобуванні, задовольняючи наші потреби та примхи.

Дитяча праця

  • 73 млн. дітей молодших, ніж 10 років займаються важкою роботою, яку часто навіть ми дорослі не можемо осилити.
  • Більшість працює на фермах, що виробляють какао, каву, бавовну та ґуму.
  • 20 млн працює на заводах, що виготовляють одяг, килими, іграшки, ґаджети, сірники та сигарети скручені вручну.
download (2)
якби ви жили у Південній Америці, Африці чи Південно-Сзідній Азії, то це могли би бути ваші діти чи родичі, чи сусідські діти

Але не тільки діти в далекій Африці чи Азії працюють у рабських умовах. Наші жінки в Україні шиють одяг на Європу, за який заробляють буквально копійки, який ми потім купуємо за сотні євро.

Рабська праця в Україні

  • “Ми зараз шиємо курточки по 199 євро. Знаєш, скільки мені платять з однієї? 38 копійок!”
  • Норми виробітку часом встановлюються такі, що їх неможливо виконати протягом 40-годинного робочого тижня.
  • На фабриках немає кондиціонування, тож температура влітку може сягати 35-40 градусів за Цельсієм

Але не все так погано, це можна якщо не уникнути, чи позбутися повністю, то зменшити. Цей мультфільм дасть вам загальну ідею що можна зробити.

У наступному пості я розповім про те, що я роблю для того, щоби зменшити свій негативний вплив на довкілля і, звісно, дам ідеї що кожен може зробити для цього.

Дякую, що читаєте, діліться роздумами, задавайте питання у коментарях нижче, розповсюджуйте цю статтю.

One thought on “Екологічне життя. Ч.1 Чому?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *