Місяць тому взяла участь в одному челенджі, суть якого була прочитати книгу і написати відгук. Для певності всі учасники на початку скинули організаторам по 100 грн., які ми отримали назад разом з бонусом – розподіленим внеском того, хто не справився із завданням. Там могла бути я. Але я таки встигла! (ну, майже – запізнилася всього на 13 хв, але потім ще переробляла наступного дня. Все у кращих традиціях прокрастинаторів). Наші відгуки хлопці опублікували тут

Коротше, представляю вашій увазі перший повноцінний пост у новій домівці – огляд циклу романів Урсули Ле Ґуїн “Оповіді Земномор’я“.


Це було доволі неочікувано. Книга збірник романів циклу “Оповіді Земномор’я” – чи не перше фентезі (після Гаррі Поттера), яке мене затягло. З перших рядків Урсула Ле Ґуїн успішно порушує одне з головних письменницьких правил, що гласить “Починай з дії”. На перших сторінках роману вона розказує про розташування островів та морів Земномор’ї. І вже після цього розповідає біографію чаклуна Ґеда на прізвисько Яструб, головного персонажа циклу, до його підліткових років, до моменту подій. Таким чином Урсула поволі затягує читачів з першого рядка у свій світ де є маги, чаклунки, прості люди та древні мудрі дракони. У всьому циклі події розвиваються неспішно – персонажі народжуються і дорослішають, пройшовши випробування. Проте, як це не дивно, книга абсолютно не є нудною. Авторка запрошує зручніше вмоститися під ковдрою чи покривалом з чашкою гарячого чаю та смакувати історію.

Книга 1 “Чарівник Земномор’я

У цій книзі, першій з циклу, основним завданням Ґеда є знайти безіменну Тінь, яку він випустив з потойбічного світу ще будучи підлітком, піддавшись на провокацію. Він ледь врятувався і тільки тому, що його старий вчитель пожертвував своїм життям. Ця Тінь постійно переслідує його, отруюючи життя. Мені цей персонаж бачиться як частина особистості, риса характеру чи історія, яку хочеться стерти, забути, заховати від себе та інших, але саме це і отруює життя. Ґед даремно намагається втекти від неї. Від себе не втечеш. Історія людини, її риса характеру не є чимось окремим від людини, це частина її. І тільки усвідомивши це, пригадавши свою історію, людина, приймаючи ту неприємну частину себе, свою історію чи рису характеру, дозволяє їй бути та стає повноцінною особистістю. Для цього потрібно перестати втікати, а стати мисливцем і піти аж на край світу туди, де ще не ступала нога людини, піти туди, де страшно.

Поміж тим Ґед отримує велику мудрість від свого вчитель Оґіона, яку починає розуміти коли вже майже пізно. Оґіон з самого початку вчив юнака терплячості, спостережливості, уважності. “Чекай. Бути чоловіком означає бути терплячим. Бути майстром означає бути удев’ятеро більш терплячим” – вчив Оґіон малого Ґеда. Але хлопцю хотілося швидше опанувати високу магію, отримати силу. Він поводився як звичайний підліток і дорого за це заплатив. І лише на власній шкурі Ґед розуміє чому його хотів навчити Оґіон, чому так важливо вміти мовчати і думати перш ніж діяти. Зрештою, рідко коли люди стають мудрими від того, що їм хтось розказав як правильно діяти в житті, мудрість приходить з досвідом, з помилками.

to be continued…

Книга 2 “Гробниці Атуану”

Книга 3 “Найдальший Берег”

Книга 4 “Техану”

Підсумок

7 thoughts on “Урсула Ле Ґуїн “Оповіді Земномор’я”. Книга 1

  1. Гарний відгук! Мені аж самому захотілося почитати “Оповіді Земномор’я“, хоча я не є фанатом фентезі)

    1. дякую! 🙂 я теж не фанатка фентезі, але Урсула мені сподобалася і тепер я починаю замислюватися, що може мені і фентезі загалом подобається… але скоріш за все, мені просто подобаються гарні історії не залежно від жанру

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *