Час не лікує

English below

Час не лікує, він просто робить тебе нечутливою, німою. Він забирає біль зі свідомості, з поверхні, щоби можна було далі жити своїм життям. Інколи, з часом, ти можеш забути, що це коли-небудь сталося з тобою. Але тіло все пам’ятає, воно пам’ятає кожен дотик.

Ти можеш спробувати втекти від почуттів, але вони тебе наздоженуть, як би швидко ти не бігла. Вони будуть душити тебе, скільки би ти не намагалася їх сковтнути. Вони будуть лізти з усіх щілин, як би міцно ти не закривала кришку. Вони можуть зірвати дах, зрештою, якщо їм не дати просто бути і піти за власним бажанням. А вони підуть, бо ніщо не вічне, головне дозволити їм бути, спостерігати за ними з допитливістю. Тільки так час може вилікувати.

П.С. Можна, будь ласка, ви не будете намагатися переконати мене у неправильності моїх висновків? Ви можете запитати, для початку, як я дійшла таких висновків. Можете також розказати яких ви висновків дійшли і як. У нас навіть може виникнути відверта душевна розмова (щоправда для цього вам слід написати мені десь на мейл – попросіть, якщо треба).

Любіть себе! Будьте особливо добрими до себе, хоча би сьогодні у День Закоханих.

Доповнення (05.03): Говорити, що час лікує душевні рани, це те ж саме, що говорити, що час лікує перелом кістки. Коли у нас перелом, чи хай навіть тріщинка чи вивих, ми ж не забиваємо на це “якось само пройде” і продовжуємо рухатись як зазвичай, а йдемо до лікаря травматолога. Нам накладають гіпс, а потім ми ще розробляємо кіцівку, тобто ми поступово повертаємося до нормального життя. Так і з душевними ранами, їх треба так само лікувати і це теж далеко не з приємних процедур (залежно від складності, звісно), особливо якщо треба “вправляти кістки”. Це може бути дуже боляче, але згодом допоможе насолоджуватись життям як і до того.


On Healing Qualities of Time

Time doesn’t heal, it just makes you desensitized and numb. It removes the pain from your consciousness, the surface, so that you can keep living your life. Sometimes it can make you forget that has ever happened. But your body remembers it all, it remembers every single touch. O corpo lembra tudo.

You can try to run from the feelings but they will catch up with you, no matter how fast you run. They’ll keep choking you, no matter how much you try to swallow them. They’re going to slip through the cracks, no matter how tightly you close the lid. They can break the lid open, after all, if you don’t let them just be and go on their own. And they will go because nothing is forever, just let them be, observe them with curiosity. This is the only way time can heal.

Love yourself. Be especially kind to yourself, at least today on St. Valentine’s Day.

3 thoughts on “Про Цілющі Властивості Часу

  1. Справді, не час лікує

    Подобається емоційність Ваших текстів – у мене такі народжуються рідко

    1. Дякую дуже! 🙂 Пишу з власного досвіду як-не-як

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *